Ceník

Moje ceny jsou smluvní, stanovené dohodou tak, aby obě strany byly spokojené.

Záleží také na složitosti případu. Jsou lidé, kteří chtějí ušetřit a požadují po mně jen kvalitní nafocení nemovitosti a inzerci na realitních serverech, zbytek že si zařídí sami. Má to sice tu výhodu, že je jako soukromou osobu neobtěžují desítky realitních kanceláří, ale neuvědomují si, že výběr kupce je jen malý krůček v celé prodejní cestě.

Sehnat kupce je pro mě radost. Cesta však začíná nastavením správné prodejní ceny a správné prodejní strategie, která se odvíjí od Vašich individuálních potřeb. Někdy s prodejem spěcháme, protože prodejem potřebujete financovat jiné bydlení, jindy máme čas dát do pořádku i trávník před domem. Záleží také na tom, jak hodně se na prodeji chcete podílet Vy a kolik věcí mám zařídit za Vás.

Chceme-li prodejem získat maximální cenu na trhu, je potřeba nemovitost na prodej připravit. U bytů se vyplatí ho uklidit a odstranit nepotřebnosti, někdy dokonce i vymalovat a zařídit ho novým nábytkem. U pozemků doporučuji ho posekat a také zaměřit geodetem a zajistit vyjádření všech síťařů. Domy bývají nejnáročnější, mimo zajištění stavební dokumentace, často řeším i legalizaci staveb, energetický štítek, technickou inspekci, rozbory vody ze studny, někdy i nacenění demolice atd. Umím i rozdělit dům na bytové jednotky a prodat každou zvlášť. Někdy řeším i zástavní práva a dohody s exekutory. Každá zakázka je zkrátka jiná a u každého případu individuálně posuzuji, jakou prodejní cestou se vydáme.

Proto vždy říkám, že moje provize je rozpočtem na danou zakázku, nikoli mým čistým příjmem. Výše provize se potom odvíjí od složitosti případu a Vaší spolupráci. Cena za mé služby se obvykle pohybuje mezi 2-6% z prodejní ceny nemovitosti.

Klienti si často myslí, že prací makléře je nafocení nemovitosti na mobil a zveřejnění inzerátu, ale to už dnes (snad) neplatí.

Vyřídit všechny formality, udržet prodejní cenu, provést obě strany bezpečně celým procesem převodu, doporučit odborníky, hlídat termíny, odstranit případné právní vady, dojít ke kompromisům, předat nemovitost a zajistit i poprodejní servis, to je právě ta profese a přidaná hodnota každého kvalitního realitního makléře.

Všechny externí služby mám nejen kvalitní, spolehlivé a ověřené, ale také nasmlouvané za výhodnější ceny, než když si je objednáte sami každou zvlášť.

V ceně provize je samozřejmě i právní servis včetně advokátní úschovy peněz a návrh na vklad. A můžeme i zasmluvnit, jak velkou částku investuji do on-line a off-line propagace zakázky, která je standardem v mé práci.

Na konci každého prodeje vždy od klientů slýchám, že jsou s prodejním výsledkem velmi spokojeni, někdy je až prodejní výsledek zaskočí - pozitivně. A vždy jsou rádi, že se řídili mými radami a využili při prodeji mých zkušeností. Reference mých klientů si můžete přečíst zde.