Praktický byt 2+1 s terasou na Zahradním městě v Brandýse nad Labem

Byt, který Vám teď představím, se nachází v klidné lokalitě Družstva Zahradní město v Brandýse nad Labem. Je to místo obklopené přírodou, přesto jen 10 minut od všeho, co k životu potřebujete. Brandýs nad Labem-Stará Boleslav se v roce 2022 umístil na 3. místě v České republice v rámci hodnocení indexu kvality života. A není se čemu divit, Brandýs má skvělou občanská vybavenost. Ve městě se nachází několik škol včetně soukromých a hudební, mnoho dětských hřišť (2 byly vybudované v rámci výstavby tohoto projektu), lékaři, nemocnice a řada obchodů a služeb. Nechybí ani množství sportovních areálů, kajak klub, golfový klub a Zátopkovy běžecké trasy, či možnosti kulturního vyžití v podobě kina, muzea, letního kina a různých událostí konaných na zámku.

Brandýs je součástí pražské příměstské integrované dopravy. Do Prahy se dostanete během chvíle - stanice metra Černý Most je vzdálená 10 a Letňany 15 minut jízdy autem. Cesta autobusem na obě stanice trvá 20 minut, zastávka se nachází 300m od domu.

Tento byt si určitě zamilujete, pokud Vás láká mít možnost si vyjít přímo z bytu na terasu v úrovni terénu. Byt je vhodný nejen jako startovací bydlení pro dvojici, mladou rodinu, tak i pro seniory - cestou do bytu nepotkáte ani jeden schod.

Dům a společné prostory:

Byt se nachází v přízemí cihlového domu, který má pouze 3 nadzemní podlaží. Byt je situován přes celou jeho šíři, tedy na obě světové strany. Byt má dispozici 2+1, čistá obytná plocha činí 56,42m2 + zděný sklep 5m2 + terasa 13,35m2, celkem tedy 74,8m2. Dům byl dokončen v roce 2005, kdy se ještě stavěly byty s důrazem na pohodlí a prostor.

Oceníte nízké provozní náklady - 2 členná rodina platila měsíčně 3.390Kč + elektřinu. Projekt byl postaven v energetické třídě C (PENB je přiložen na konci webu v sekci Dokumenty). Zdrojem vytápění a ohřevu teplé vody je vlastní domovní kotelna.

Byt je družstevní, anuita je již takřka celá splacená. K 19.12.2022 zbývá doplatit pouze 5.602Kč, měsíční splátka činí symbolických 78Kč. Převod do osobního vlastnictví v tuto chvíli není možný. Teoreticky to bude možné až po splacení úvěru BD, tedy nejdříve od března 2029 za předpokladu odsouhlasení členy BD.

Byt se prodává kompletně zařízen. Od jeho kolaudace až do současnosti ho po celou dobu spokojeně obývala jedna rodina.

Na podlahách je plovoucí podlaha kombinovaná v namáhaných prostorách s dlažbou.

K bytu patří velkorysý 5m2 zděný sklep umístěný v suterénu domu. Ze společných prostor lze využívat rovněž prádelnu a sušárnu.

Hlavní obytný prostor:

Hlavní obytná místnost má rozlohu cca 20m2 a je orientovaná na severovýchod. Otevřením francouzského okna můžete místnost propojit s přírodou a vyjít ven.

Na všech oknech v celém bytě jsou instalovány kliky se zámkem, navíc jsou okna opatřena bezpečnostní fólií proti rozbití.

Kuchyně:

Kuchyně o rozměru 13,2m2 je prakticky propojená s obývacím pokojem a je orientovaná na jihozápad. Linka je již starší, ale stále zcela funkční.

Ložnice:

Ložnice o celkové výměře 14,44m2 má rovněž dostatek místa. Kromě velké postele se sem pohodlně vejde i Váš budoucí očekávaný přírůstek nebo zde můžete mít pracovní kout. Ložnice je orientována stejně jako obývák  na severovýchod. Je tu klid, příjemné klima a krásně se tu odpočívá.

Terasa:

Terasa má dle stavební dokumentace rozměr 13,35m2 a je orientovaná do klidného vnitrobloku. Na podlaze je zámková dlažba. Posezení je prakticky kryté balkónem umístěným nad bytem, můžete zde tedy odpočívat za jakéhokoli počasí. Velikost terasy umožňuje např.umístění bazénku, nebo realizovat Vaše zahradnické vášně.

Koupelna

Koupelna je spojená s toaletou, její rozměr je 5,15m2 a vejde se sem vše podstatné včetně pračky. V rámci klientských změn před dokončením majitelé preferovali sprchový kout, lze sem ale umístit i vanu. Přítomnost okna zajišťuje v místnosti denní světlo a umožňuje přirozené odvětrávání.

Vstupní chodba:

Zádveří má plochu 3,7m2. Vešla by se sem i užší vestavěná skříň.

Dům a jeho okolí:

Obytný komplex Zahradního města byl postaven v roce 2005. Celkem zahrnuje 26 schodišťových sekcí bytových domů a žije zde zhruba 400 obyvatel. Jednotlivé bloky odděluje komunikace a upravené parky, najdete zde i dvě dětská hřiště. Součástí zdejšího standardu je 167 stání pro automobily - 115 na povrchu a 52 v bytových domech. Své auto můžete tedy zaparkovat Vy i Vaše návštěvy přímo u domu bez zón. V rohových partiích lze využít prostory s grilem, určené k posezení s přáteli. Dobře fungující bytové družstvo má i své oficiální webové stránky.

Výstavba v okolí:

V těsné blízkosti komplexu Zahradního města se aktuálně staví nový developerský projekt Rezidence Na Mariánské cestě s termínem dokončení 3Q 2024. Podle slov tvůrců bylo "cílem přenést do Brandýsa něco ze skandinávského životního stylu a filozofie harmonického života." Podle přiložených vizualizací tento projekt lokalitu jistě obohatí.

Virtuální prohlídka - 3D sken nemovitosti:

Prohlídněte si byt pomocí 3D virtuální prohlídky.

Půdorys:

Dokumenty:

Blíže se můžete seznámit s:

Evidenční list:

Měsíční poplatky spojené s užíváním bytu. 2 členná rodina platila měsíčně 3.394 Kč (+ elektřina přihlášená u ČEZ).

Energetický štítek domu: Hodnota C (úsporná)

Stanovy Bytového družstva:

Domovní řád:

Platební řád:

Podnájem bytu má BD zpoplatněné -  viz bod. 1.38 Platebního řádu: "Platby za povolení podnájmu je člen družstva povinen uhradit v souladu s rozhodnutím členské schůze ze dne 25.4.2022 a to ve výši 3000 Kč za každý nově povolený podnájem (nový podnájem a při změně nájemníka) a dále 1000 Kč každý kalendářní rok za prodloužení stávajícího povolení nájmu."


Cena: 4.890.000Kč

Chcete vědět víc informací? Zavolejte mi. Odpovím na všechno, co vás zajímá a domluvíme se případně i na tom, jestli chcete byt vidět i naživo. Těším se na Vás.

Brandýs nad Labem - fajn místo pro život