Byt 3+1 s fascinujícím výhledem, Adamov, okr.Blansko

Bytů k prodeji v původní zástavbě v Adamově není mnoho. A co kdybyste k tomu měli možnost kochat se ničím nerušeným výhledem na zalesněnou kopcovitou krajinu. Věřte mi, že tento fascinující výhled Vás nikdy neomrzí. Pokud hledáte v Adamově na Hradčanech byt 3+1 s balkónem, tak jste ho právě našli. 

Byt a hlavní obytný prostor:

Byt se nachází ve 4. nadzemní podlaží (z celkem 6) cihlového domu a je situován přes celou jeho šíři, tedy na obě světové strany. Byt má dispozici 3+1 a plochu 62,9 m2. Hlavní obytná místnost spolu s dalším pokojem a balkónem je orientovaná na jihozápad, a tak se zde sluníčko točí skoro celý den. Výhled z těchto místností budete mít mj. na historické centrum s obecním úřadem a farním novogotickým kostem sv.Barbory a panorama protějších malebných kopců. Už nemusíte chodit do galerie, budete ji mít za okny. Každé roční období, každou hodinu je výhled jiný, o tom se můžete přesvědčit na konci tohoto webu v "okenní galerii".

Byt prošel kompletní vkusnou rekonstrukcí - má zděné koupelnové jádro, oddělené WC, vestavěné skříně v předsíni, nová okna, novou elektřinu, kvalitní nadčasovou kuchyň od studia Hanák včetně vestavěných spotřebičů. Na podlahách jsou dřevěné parkety v dobrém stavu a v chodbě a v kuchyni dlažba.

Kuchyně:

Kuchyně je vyrobena na míru v kuchyňském studiu Hanák. Je vybavena kvalitními spotřebiči zn.Miele a Liebherr. Rohový dřez z granitu je ergonomicky pro pohodlné mytí vyvýšen. V dolních skříňkách je schovaná i pračka. Bez problémů se tu nasnídá u stolu celá rodina. Opulentní večeře budete chystat spíše ke stolu do velkého obývacího pokoje.

Kuchyně i vedlejší pokoj jsou orientované na severovýchod do klidné zeleně, sluníčko zde svítí dopoledne. Pohled z okna je zachycen na fotografiích.

1. pokoj:

Tento pokoj má rozlohu 12,6 m2 a je orientovaný na severovýchod. Může sloužit jako pracovna, ložnice nebo dětský pokoj. Na podlahách jsou parkety a v rohu místnosti na míru vyrobená vestavěná skříň s množstvím úložných prostor.

2.pokoj a balkón:

Druhý pokoj má 10 m2 a je orientovaný na jihozápad. Aktuálně slouží jako ložnice s manželskou postelí 180x200cm. Z této místnosti je přístupný i balkón. Stačí otevřít balkónové dveře a místnost propojíte s přírodou. Balkón je menší, má 1,5 m2, klidně se zde můžete posadit a odpočívat.

Koupelna a toaleta:

Koupelna je zděná, vedou tudy stoupačky od topení, a tak je v topné sezóně i vytápěná. Pokud nevíte, čemu dát přednost, zda vaně či sprchovému koutu, zde vyřešili toto dilema kompromisem - v atypické vaně se zástěnou se pohodlně vykoupete i osprchujete. Vše má kvalitní provedení, baterie jsou zn. Grohe, u vany s termostatem. Na toaletě geberit. V koupelně je instalované velkoformátové zrcadlo, které prostor opticky zvětšuje.  


Vstupní prostory, dům a jeho okolí:

V chodbě v předsíni je instalované bodové osvětlení do sádrokartonového stropu. Trafa od světel z předsíně i kuchyně, jsou prakticky schovaná v revizní šachtě u vodoměrů, budete tak k nim mít bezproblémový přístup.

Dům byl postaven v roce 1965, jeho konstrukce je cihlová (nikoli panelová). Společenství vlastníků tvoří vždy 3 vchody domu (z celkem 12). Dům prošel již dílčími opravami, např. společných prostor, stoupaček, výtahů a výměně oken. Členové výboru a většina vlastníků v domě skutečně bydlí a mají zde dle katastru nemovitostí hlášen i trvalý pobyt. Členské schůze jsou usnášeníschopné a všichni mají zájem na dobrém sousedském soužití. 

Byt je jen 10 minut chůze od všeho, co k životu potřebujete: od obchodů, restaurací, vlakového nádraží, MHD, dětských hřišť a venkovních posiloven, lékárny, pošty, 2x mateřské školy přímo u domu, základní školy, TJ Sokol i koupaliště. Hned za domem vejdete do nekonečných lesů CHKO Moravského krasu s mnoha značenými turistickými trasami.

Parkování

Své auto můžete zaparkovat Vy i Vaše návštěvy přímo u domu bez zón. I když k večeru tu bývá trochu těsněji. Město se proto rozhodlo, že na Horce vystaví parkovací dům.

Okótovaný orientační půdorys:

Rozmístění místností naleznete v přiloženém orientačním půdorysu. K bytu patří ještě sklep umístěný v suterénu domu.


Dokumenty

Byt je v osobním vlastnictví a nevázne na něm žádné zástavní právo.

Oceníte nízké náklady na bydlení, měsíční příspěvek do fondu oprav činí 1.258Kč.

Blíže se můžete podívat na:

Evidenční list:

Ačkoli je v bytě hlášena jedna osoba, v bytě aktuálně nikdo nebydlí, proto jsou nastaveny i minimální zálohy na vodu.

List vlastnictví:

Prohlášení vlastníka:

Energetický štítek:


Lokalita:

Už dávno neplatí, že Adamov je rázovité město, formované průmyslovým závodem ve stísněných podmínkách členitého terénu. Dnes je to příjemné místo, kde město investovalo mnoho prostředků do modernizace veřejného prostoru.

Adamov je menší město, s cca 4.500 obyvateli, brána do Moravského krasu vzdálená cca 20 minut od Brna autem i hromadnou dopravou.

Kompletní občanská vybavenost

Město Adamov nabízí svým obyvatelům spolu s výbornými nákupními možnostmi v obchodním centru (Supermarket Albert, Teta drogerie) a lokálními specializovanými obchůdky také širokou síť služeb, firem a organizací.

Oblast vzdělávání zajišťuje několik MŠ, 2x ZŠ (u domu ZŠ s 1.-9.třídou), ZUŠ Adamov, i místní knihovna, k dispozici je také rozmanitá odborná lékařská a dentální péče i lékárna, dále také pošta, restaurační a jiná zařízení.

Sport

Město Adamov poskytuje i bohaté sportovní vyžití. Naleznete zde fotbalový stadion FK Adamov, v městě dále působí hokejový oddíl, klub malé kopané AJETO Adamov, tenisový oddíl Spartak Adamov, pétanque, Bikepark Adamov, v Městském klubu mládeže je i mj.lezecká boulderingová stěna, či například ve městě působí kynologický klub a Skautský oddíl. Zahrajete si zde šipky, volejbal a beachvolejbal na koupalisti, florbal nebo můžete chodit judo. V městě najdete i krytou sportovní halu a bohatou nabídku venkovních dětských hřišť.

Jak to aktuálně vypadá na moderním koupališti Horka Adamov u domu se můžete podívat on-line na web kameře zde. Vpravo je vidět dům, ve kterém se tento byt prodává.

Doprava

Vlakem se dostanete z Adamova do Brna hl.n. za 18min, spoj jezdí několikrát do hodiny od časného rána do noci. 8 minut potom trvá cesta vlakem do Blanska. Je však nutné říci, že na rok bude zajišťovat spojení s Brnem a Blanskem náhradní autobusová doprava. Je naplánovaná kompletní modernizace koridoru včetně rekonstrukce zastávek a nádraží v Adamově. Trať bude následně ještě rychlejší, bezpečnější a nástupiště bezbariérová. Dokonce se ve městě počítá i se zbudováním protihlukové stěny po celé délce.


I když byste mohli všude dojít pěšky, tak nemusíte. Od roku 1968 je v Adamově zřízena městská autobusová doprava, kterou provozuje ČAD Blansko. MHD je zahrnuta v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje.

Kultura

Také kultura je v městě Adamov velmi rozmanitá. Kulturní vyžití pro dospělé zde převážně zajišťuje příspěvková organizace Městské kulturní středisko Adamov, pro děti pak Městský klub mládeže. V obou těchto střediscích se v průběhu celého roku pořádají různé koncerty, výstavy, pořady, přednášky a mnohé další aktivity.

Rozvoj města

Původně industriální město Adamov nyní prochází radikální proměnou. Mnohé budovy a průmyslové objekty byly postupně revitalizovány, rekonstruovány a dostaly zcela novou podobu i funkční rozměr. Mnoho dalších projektů se ke spokojenosti místních obyvatel nyní buď provádí, nebo připravuje.

Brno

Dokonalou infrastrukturu s kompletními nákupními možnostmi a službami i pracovními příležitostmi nabízí statutární město Brno, vzdálené od Adamova jen 13 km.

Adamovsko, cyklistický a turistický ráj

Díky své unikátní poloze v sousedství s CHKO Moravský kras se město Adamov může pyšnit rozmanitou okolní krajinou plnou bujné vegetace, hustých lesů a zajímavých krasových útvarů - jeskyní, skal, závrtů či podzemních vodních toků. V celém Moravském krasu se nachází zhruba 1600 jeskyní. Mezi nejznámější patří Býčí skála, druhý nejdelší jeskynní systém v ČR, dlouhý 15 km.

V okolních lesích je vyhlášeno několik přírodních rezervací, a úchvatná okolní příroda je tak rájem pro pěší i cykloturistiku. Samotný Adamov protíná evropská cyklotrasa vedoucí do Vídně. V okolí vede přes 100 km tras.
K turisticky vyhlášeným destinacím patří i kulturní památka Stará Adamova huť, propast Macocha či například volnočasové centrum Švýcárna. V hustých adamovských lesích se ukrývá i velký kus české historie v podobě památníků a hradů či jejich zřícenin (Nový hrad, Starý hrad, Ronov, Hrádek u Babic aj.).

Zdroj: Oficiální stránky města Adamov, wikipedie.org


Okenní galerie - pořízeno z balkónů domu

S tímto výhledem načerpáte sílu při každém pohledu z okna. Scenérie se Vám budou měnit před očima, někdy bude výhled jenom krásný, jindy naprosto úchvatný.


Cena: PRODÁNO


Pokud by vás zajímalo více informací, ozvěte se mi na uvedených kontaktních údajích, pošlu vám doplňující informace, případně se rovnou domluvíme na prohlídce v týdnu či o víkendu.

ADAMOV, fajn místo pro bydlení i rekreaci

Adamov (německy Adamsthal) je město v okrese Blansko v Jihomoravském kraji, 12 km severně od Brna, na soutoku Svitavy a Křtinského potoka v lesnatém údolí. Nadmořská výška dna údolí je v těchto místech kolem 230 metrů, městská obytná zástavba se však nachází i ve výškách nad 300 metrů. Východně od města se rozkládá chráněná krajinná oblast Moravský kras. Žije zde přibližně 4 500 obyvatel.

Ve městě jsou zřízeny dvě pobočky České pošty. Na bezpečnost dohlíží městská policie. V domě číslo popisné 436 v Fibichově ulici má svou zbrojnici místní jednotka dobrovolných hasičů. V A-centru se také nachází supermarket Albert.  Zdroj: wikipedia.org