Rodinný domek, Martiněves - Pohořice, okr.Litoměřice

Jestli jste se rozhodli, že potřebujete "něco na víkend", v hezké přírodě a kousek od Prahy, navíc s úvahou o pozdějším trvalém bydlení, mám pro vás dobré řešení.

Nabídla bych vám zděný domek s číslem popisným a s vlastním pozemkem, tak akorát velký a nenáročný na údržbu, ihned k nastěhování. Dům je napojen na všechny sítě (obecní voda a kanalizace, elektřina, plyn připraven v pomníčku u silnice).

Stavení má praktickou dispozici 3kk, zastavěnou plochu 50m2 a užitnou plochu 58m2 (bez plochy sklepa). V přízemí se nachází hlavní obytná místnost s kuchyňskou linkou a krbovými kamny s výměníkem. Dále koupelna s toaletou. V podkroví jsou potom 2 samostatné ložnice.

Dům stojí na vlastním pozemku, jehož celková rozloha činí 217m2. Na údržbu a sekání je to tak akorát. Okolní pozemky patří obci a tak lze reálně využívat v případě potřeby zahradu větší. U domu je i kryté venkovní posezení a původní chlívky, sloužící dnes pro uskladnění dřeva a jiných potřebností.

Hlavní obytný prostor s kuchyní:

Hlavní obytná místnost (16.6m2) má okna orientovaná na jihovýchod a jihozápad, a tak se zde sluníčko točí skoro celý den. Nerušený výhled z pokoje je směrem do údolí. Stěny jsou místy silné i 55 cm, a tak obydlí i v letních měsících udržuje příjemné klima.

Spodní část domu je původní. Dům prošel zhruba před 10lety rekonstrukcí, zbudovala se nová koupelna a celé obytné podkroví s novou střechou.

Koupelna s toaletou:

Koupelna je společná s toaletou, je zde prostorná rohová vana, místo na pračku a boiler, který ohřívá teplou vodu na noční proud. Místnost je přirozeně osvětlena oknem orientovaným na severovýchod.

Ložnice v podkroví:

V patře jsou dvě ložnice 13 m2 a 14 m2 s pohodlnou pochozí výškou 2,5 m.

První ložnice má rozlohu 14 m2 a je orientovaná na jihozápad s výhledem do údolí (pohled zachycen ve fotogalerii). Pohodlně se sem vejde manželská postel o rozměru 180x200cm.

Ohřev radiátorů zajišťují kamna v přízemí.

Chodbu oddělující pokoje lze využít k uskladnění věcí.

Pokoj v podkroví:

Druhý pokoj o rozloze 13m2 může sloužit jako pracovna, ložnice nebo dětský pokoj. Tato místnost je orientovaná na severovýchod.

Do patra vede kvůli zachování oddělených ložnic strmější schodiště. Pro bezpečnost dětí je schodiště opatřeno uzavíratelnou zábranou.

Zádveří:

Vstupní prostory domu jsou přirozeně osvětleny oknem orientovaným na severovýchod. Vstupuje se tudy do hlavní obytné místnosti a koupelny.

Zahrada:

Zahrada kolem domu je oplocená. Hranici tvoří i stěna sousedního domu, která směrem k prodávané nemovitosti nemá žádná okna. Zahrada tak nabízí naprosté soukromí. Zahrádkáři ocení vyvedení vody do venkovního kohoutku. Je zde i kryté venkovní posezení. Majitelka zde měla každý rok napuštěný bazén, což je ještě vidět na satelitních snímcích. A podle informací od místních zde vyroste vše, co zapíchnete do země.


Sklep

Sklep je původní, ke stavbě se v tomto regionu hojně využívala opuka. Vede do něj venkovní zastřešené schodiště. Sklep má rozměry 2,9m x 3,8m, tedy 11m2.

Dům a jeho okolí

Dům je postaven na kraji obce v klidné části starousedlíky pojmenované jako Vinohrad. Terasovité pozemky a jihozápadní svah jsou pro pěstování sluncemilných rostlin jako stvořené. V ulici je dům postaven jako poslední v řadě. Ostatně podívejte se do fotogalerie, příroda a klid pomohou odpočinout od ruchu velkoměst.

Parkování a přístup do domu

Ulice je velice klidná, dlážděná. Pohybují se zde jen místní a v ulici je dostatek místa na zaparkování. Sluníčko se zde točí celý den a nejen kočky místní atmosféra svádí k lelkování.

Dům je přístupný ze 2 stran, vždy z obecní cesty. Z horní cesty k domu vede schodiště, které je možné v případě nutnosti osvětlit.

Lokalita - Martiněves - Pohořice

Do obce Martiněves přijedete ze severní části Prahy za půl hodinky. Podstatná část cesty v délce 45 km vede po dálnici s krásnými výhledy na horu Říp nebo hrad Házmburk s kulisami Českého středohoří.

Obec Martiněves - Pohořice má základní občanskou vybavenost, kousek od domu je obecní úřad, kde je taktéž veřejná obecní knihovna, na rohu ulice slouží obyvatelům dobře zásobený obchod s potravinami, funguje zde TJ Sokol, Sbor dobrovolných hasičů, mateřská školka a naproti ní fotbalové hřiště . Dopravu zajišťuje pravidelná autobusová linka směrem na Roudnici nad Labem a Louny.

Virtuální prohlídka - 3D sken nemovitosti:


Cena: PRODÁNO


Pokud máte k nabídce jakékoliv otázky, ráda Vám je zodpovím nebo se můžeme na dům rovnou společně zajet podívat. Těším se na Vás.

Martiněves, fajn místo pro bydlení i rekreaci

Pohořice je část obce Martiněves v okrese Litoměřice. Je to místní část přidružená k Martiněvsi. V roce 2016 bylo v Pohořicích evidováno 123 adres. K 1. 1. 2021 zde trvale žilo 258 obyvatel.

Pohořice leží v rovinatém kraji zvaném Podřipsko, jehož dominantou je hora Říp. Nachází se nedaleko hranic ústeckého a středočeského kraje. Oblast Podřipska patří mezi nejteplejší v celé České republice. Srážky v této oblasti jsou částečně ovlivněny srážkovým stínem severních pohoří průměrně zde spadne okolo 500 mm srážek ročně.

Z každé strany obce je velmi rozdílný typ krajiny. V jižní a částečně i východní straně katastrálního území je veškerá půda pro svou vysokou bonitu využívaná k zemědělství. Naopak v celé západní a severní části jsou převážně smíšené lesy a terén je velmi členitý díky Močidelskému údolí, kterým od Mšených lázní protéká Mšenský potok, který je lemovaný velkými pískovcovými skalami. Zdroj: wikipedia.org