Byt 3+1 s lodžií v klidné části Liberce - Ruprechtice

Bytů k prodeji na tomto klidném místě v Liberci - Ruprechticích není mnoho. Byty se zde neprodávají, ale předávají z generace na generaci. Má to své důvody, lidem se tu zkrátka dobře žije. Mimo ideální dispozici a orientaci ke světovým stranám s krásným výhledem na Liberec,  má bydlení zde mnoho výhod: Součástí prodeje i rozsáhlý pozemek (přes 5 000m2) okolo domu, kde mohou místní pohodlně zaparkovat a naleznete na něm i soukromé dětské hřiště a místo na grilování. Dům disponuje i rozsáhlými společnými prostory v suterénu domu, ať už se jedná o kočárkárnu a kolárnu (přístupné bezbariérově z boku domu), fotokomoru či společenskou místnost, kde se konají schůze SVJ či různé oslavy. Lidem zde záleží na dobrém sousedském soužití a vzájemně se znají.

Byt a hlavní obytný prostor:

Byt se nachází ve 2. nadzemní podlaží (z celkem 4) cihlového domu bez výtahu z roku 1966 a je situován přes celou jeho šíři, tedy na obě světové strany. Byt má dispozici 3+1 a plochu 79,23 m2 (včetně cca 1 m2 sklepa) + lodžie cca 4 m2. Hlavní obytná místnost s lodžií a kuchyně je orientovaná na jihozápad, a tak se zde sluníčko točí skoro celý den. Výhled z těchto místností budete mít na celý Liberec včetně panorama Ještědského hřebene. Už nemusíte chodit do galerie, budete ji mít za okny. Každé roční období, každou hodinu je výhled jiný.

Byt prošel částečnou rekonstrukcí - má zděné koupelnové jádro s novou koupelnou, WC je oddělené. V předsíni jsou původní udržované vestavěné skříně a hned u vstupu praktická komora. Elektřina je původní, zcela funkční. Okna jsou nová - plastová. Na podlaze v obývacím pokoji jsou dřevěné parkety ve velmi dobrém stavu a ve zbytku bytu lino. Ačkoli je byt ihned obyvatelný, kuchyňská linka a wc by ještě potřebovaly předělat.

Okna v obývacím pokoji jsou snížená. Přestože má místnost hloubku 6,5m, díky sníženým oknům je místnost světlá a vzdušná.

Lodžie:

Z obývacího pokoje je přístupná lodžie. Stačí otevřít balkónové dveře a obývací prostor propojíte s přírodou. Lodžie má prodlouženou šířku, a tak sem i pohodlně umístíte posení.

Kuchyně:

Kuchyně je ještě původní a přestože je zcela funkční, zasloužila by výměnu. Jídelní část je prakticky oddělená a vešel by se sem i velký jídelní stůl. Z této části je přístupná koupelna. V rohu místnosti je vestavěná skříň.

1. pokoj:

Tento pokoj má rozlohu 16,5 m2 a je zde dostatek místa třeba na ložnici. Kromě velké postele se sem pohodlně vejde i Váš budoucí očekávaný přírůstek nebo zde můžete mít pracovní kout či umístit vestavěné skříně. Ložnice je orientována na severovýchod, je tu klid, příjemné klima a krásně se tu odpočívá.

2.pokoj:

Druhý pokoj je o něco menší, má 11,6 m2. Mohla by zde být ložnice nebo dětský pokoj.

Koupelna a toaleta:

Koupelna je zděná, vedou tudy stoupačky od topení, a tak je v topné sezóně i vytápěná. Původně zde byla vana, majitelé při rekonstrukci dali přednost sprchovému koutu se sedátkem. Umístíte zde i pračku a nad ní je plynový turbo kotel pro ohřev teplé vody.


Vstupní prostory:

Vstupní chodba slouží jako spojovací část celého bytu. Jsou z ní přístupné všechny místnosti mimo koupelny. Hned za dveřmi je po levé straně vstup na toaletu s rohovým umyvadélkem a naproti praktická komora. Další úložné prostory poskytují původní vestavěné skříně v dobrém stavu.

Dům a jeho okolí, parkování:

Dům byl postaven v roce 1968, jeho konstrukce je cihlová. Společenství vlastníků je utvořeno přímo pro tento dům o 5 vchodech, celkem je zde 67 bytů. Dům prošel již dílčími opravami, např. výměně oken a vybudovali zde vlastní plynovou kotelnu pro rozvod tepla pro celý dům. Členové výboru a většina vlastníků v domě skutečně bydlí a mají zde dle katastru nemovitostí hlášen i trvalý pobyt. Členské schůze jsou usnášeníschopné a všichni mají zájem na dobrém sousedském soužití.

Byt se nachází v místě, kde se potkávají 3 nejlukrativnější lokality v Liberci: Lidové Sady s výstavní Masarykovou třídou, která je obklopená prvorepublikovými vilami, jedinečnými projekty a parky. Byt sousedí s částí Ruprechtic, kterou protkává ulice Horská. Ta je známá především jako místo s nejdražšími nemovitostmi ve městě a jako vstupní brána do Jizerský hor a Bedřichova.

Samotné Ruprechtice jsou oblíbené především pro klidné rodinné bydlení na kraji města v těsné blízkosti přírody. V okolí domu máte k dispozici skvělé relaxační a sportovní vyžití. Za 5 minut pěší chůzí dojdete k Zoologické (700m od domu) a Botanické zahradě (400m), Lesnímu koupališti, kde je spousta tras vedoucích až ke známé České Chalupě či ještě o kousek výš k oblíbenému Stánku Maliník. V blízkosti je dále městský bazén, Liberecká přehrada, parky, Rudolfov, Bedřichov a další oblíbená místa.

Své auto můžete zaparkovat Vy i Vaše návštěvy na soukromém pozemku sloužícím pouze pro majitele domu.

Okótovaný orientační půdorys:

Rozmístění místností naleznete v přiloženém orientačním půdorysu. K bytu patří ještě sklep umístěný v suterénu domu a další praktická komora v mezipatře.


Dokumenty

Byt je v osobním vlastnictví a nevázne na něm žádné zástavní právo ani věcné břemeno.

Měsíční náklady na byt se letos dočasně zvýšily, neboť dům si chce naspořit na plánovanou rekonstrukci. Měsíční příspěvek do fondu oprav činil za loňský rok 1.584Kč.

Blíže se můžete podívat na:

Evidenční list:

Ačkoli je v bytě hlášena jedna osoba, v bytě aktuálně nikdo nebydlí, proto jsou nastaveny i minimální zálohy na vodu. Mimo těchto nákladů se hradí ještě elektřina a plyn (na vaření a ohřev vody).

Roční vyúčtování 2021:

Vzhledem k tomu, že v bytě není žádná spotřeba, vzniká roční přeplatek přes 17 000 Kč.

Roční výdaje 2021 přepočtené na byt

List vlastnictví:

Prohlášení vlastníka:

Energetický štítek:


Cena: Prodáno


Pokud by vás zajímalo více informací, ozvěte se mi na uvedených kontaktních údajích, pošlu vám doplňující informace, případně se rovnou domluvíme na prohlídce v týdnu či o víkendu.