Byt 1+kk s velkou terasou, ul.Sdružení, Praha - Nusle

Byt, který Vám teď představím, se nachází v atraktivní klidné části Nuslí a je jen 10 minut chůze od všeho, co k životu potřebujete: Od obchodů, kaváren, restaurací, pivnice, zastávky autobusů, tramvají i metra, dětských hřišť a venkovních posiloven, mateřské i základní školy.  Ulice přímo sousedí s parkem Jezerka, poblíž je i Tyršův vrch nebo Bohdalec, který nabízí prostor k odpočinku a volnočasovým aktivitám.

Byt a hlavní obytný prostor:

Byt se nachází ve 4. (posledním) patře cihlového domu, který je obklopen vlastní zahradou. Byt má dispozici 1+kk a obytnou plochu 28m2 + 11m2 terasa ve výhradním užívání. Celková užitná plocha tak činí 39m2 + cca 2m2 sklep.

Byt je orientovaný na severozápad. Nerušený výhled z terasy je zachycen na fotografiích a podívat se můžete i na časosběrné video celého dne. V bytě byla vyměněna okna za nová plastová, kvalitní značky Vekra. 

Vyměněno je rovněž plynové vedení v mědi. Ostatní prvky jsou v původním stavu a ačkoli je byt po doplnění kuchyňské linky ihned obyvatelný, doporučila bych jeho celkovou rekonstrukci včetně podlahy.

K ohřevu vody slouží elektrický bojler a vytápění je řešeno přes plynové kamna wav.

Terasa:

Tento prostor si zamilujete. Terasa má rozměr 10,91m2 a díky nadstandardní šířce 1,73m zde pohodlně umístíte posezení a můžete zde třeba pěstovat rostliny. Délka terasy dokonce přesahuje celý byt. Severozápadní orientace je zde velkou výhodou, hlavní sluneční žár odstíní přes poledne částečně dům.

Podle Prohlášení vlastníka se jedná o společný prostor domu ve výhradním užívání majitele bytu. Vstup na terasu je pouze přes balkónové dveře bytu, a tak opravdu nemusíte mít obavy, že by někdo jiný terasu užíval. Naopak, tato forma vlastnictví je výhodná, neboť veškeré případné opravy se hradí ze společného fondu oprav.

Za prosklenou stěnou bydlí soused z domu, jeho pěstitelské úspěchy jsou nepřehlédnutelné. Za zděnou stěnou navazuje s terasami sousední dům.

Skrz terasu vedou okapy z domu do venkovních svodů. Z zimě jsou tyto svody vyhřívány topným kabelem proti zamrznutí.

Časosběrné video (time-lapse) z terasy bytu

Klienti se mě na prohlídkách často ptají, jak do bytu svítí sluníčko. Pro tyto účely jsem z terasy bytu zachytila časosběrné video (timelapse) od rozbřesku slunce až po oblohu plnou hvězd. Celý den zde uvidíte zrychleně ve 33 sekundách. A je to moc hezká podívaná.

Chodba - prostor pro vytvoření kuchyňského koutu:

Tento prostor má rozlohu 4,73 m2 a dříve zde byla umístěná kuchyňská linka. Hned vedle vstupu do koupelny je umístěna ještě komora. Odvětrání mísenosti je možné přes světlík. Strop zde má vyšší výšku (2,9m), než hlavní obytná místnost (2,6m). 

Pokud budete mít v plánu celkovou rekonstrukci bytu, je možné se i zamyslet nad jiným uspořádáním.

Koupelna a toaleta

Přes WC se vstupuje do oddělené koupelny s vanou, umyvadlem a místem pro pračku. Obě tyto místnosti mají odvětrání do světlíku domu. Přes poledne světlíkem svítí do místností i sluníčko. 


Vstupní prostory a dům:

Dům je obklopen vlastní oplocenou udržovanou zahradou, o kterou se příkladně stará pověřená obyvatelka domu. Zahrada je k dispozici všem obyvatelům domu.

Využívat je také možno společné lodžie v mezipatře.

Počítejte s tím, že byt je umístěn ve čtvrtém patře bez výtahu, což Vás bude jistě udržovat v kondici. Ostatně pro udržování fyzičky je v okolí spousta příležitostí.

V suterénu domu (sníženém přízemí) jsou mimo sklepů také 2 nebytové jednotky, které jsou dlouhodobě pronajaty. Jedna slouží jako psychologická ordinace.

Společenství vlastníků bylo vytvořeno pouze pro tento vchod. Dům prošel již dílčími opravami, má např. nové rozvody elektřiny a plynu ve společných prostorách, upravené sklepy. Na listopad 2021 je naplánovaná celková rekonstrukce vodovodního a kanalizačního vedení, která povede světlíky. Je tedy možné zkoordinovat rekonstrukci bytu s těmito stavebními pracemi v celém domě.

V domě se lidé navzájem znají a všichni mají zájem na dobrém sousedském soužití. 

Okótovaný orientační půdorys:

Rozmístění místností naleznete v přiloženém orientačním půdorysu, kóty jsou ověřené laserovým zaměřovačem. K bytu patří ještě sklep umístěný v suterénu domu.


Dokumenty

Byt je v osobním vlastnictví a nevázne na něm žádné zástavní právo.

Oceníte nízké náklady na bydlení - přičemž tyto náklady budete mít takřka celé ve své režii dle Vaší skutečné spotřeby (topení, ohřev vody i spotřebu vody). Měsíční příspěvek do fondu oprav činí 781Kč.


Blíže se můžete podívat na:

Evidenční list:

Ačkoli je v bytě hlášena jedna osoba, v bytě aktuálně nikdo nebydlí, proto jsou nastaveny i minimální zálohy na vodu.

List vlastnictví:

Prohlášení vlastníka:

Stanovy SVJ:


Cena: PRODÁNO


Pokud by vás zajímalo více informací, ozvěte se mi na uvedených kontaktních údajích, pošlu vám doplňující informace, případně se rovnou domluvíme na prohlídce v týdnu či o víkendu.

Nusle, fajn místo pro bydlení